Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże – nowe informacje

UWAGA: Spotkanie informacyjne w sprawie wycieczki na Lazurowe Wybrzeże odbędzie się 13 września br. o godz. 16.30 w budynku liceum.

Przedstawiamy zaktualizowany program wycieczki, którą organizuje Biuro Podróży WILDA TRAVEL

Trasa: Mediolan, San Remo, Monaco, Monte Carlo, Nicea, Cannes, Jezioro Garda, Bamberg

Dzień 1:

Zbiórka w umówionym miejscu i wyjazd w bardzo wczesnych godzinach rannych. Przejazd na zwiedzanie jednego z największych i najbogatszych miast Niemiec – Monachium które jest stolicą Bawarii: kościół św. Piotra, kościół NMP, ratusz, plac targowy Viktualienmarkt, kościół Asamkirche, czas wolny na starówce. Możliwość zobaczenia Muzeum BMW i przejazd obok stadionu Allianz Arena gdzie swoje mecze rozgrywa Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie. Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie i wykwaterowanie przejazd do Mediolanu, jednego z największych i najbogatszych miast Italii, nazywanego światową stolica mody. Zwiedzanie: Placu Katedralnego gdzie znajduje się wspaniała gotycka Katedra zwana „poematem w marmurze”. Najsłynniejsza opera świata – La Scala, Castello Sforzesco – imponujący zamek władcy Mediolanu Ludovica Sforzy, złoty kwadrat” – luksusowa dzielnica mody z butikami największych światowych projektantów, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo, kwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny spacer nad morze i czas wolny.

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd do Nicei – miasta będącego nieoficjalną stolicą Riwiery Francuskiej. Spacer na wzgórze Le Chateau, z którego rozpościera się panorama na miasto i Morze Liguryjskie. Spacer po biegnącej wzdłuż morza, słynnej Promenadzie Anglików. Przejazd do miasteczka Eze, którego najstarsza część znajduje się na wierzchołku wzgórza, z którego rozpościera się panorama na Morze Liguryjskie. Wizyta w fabryce perfum Fragonard w Eze. Poza możliwością dokonania zakupów, będziemy mogli poznać również tajniki produkcji perfum i kosmetyków tej znanej firmy. Przejazd do Cannes najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej, spacer Aleją Gwiazd, Bulwarem La Croisette, przy pałacu Festiwali Filmowych, po starówce. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd do San Remo, jednego z najbardziej znanych miast wypoczynkowych Riwiery, słynnego przede wszystkim z festiwalu piosenki włoskiej, krótki spacer. Przejazd do Księstwa Monaco będącego drugim po Watykanie najmniejszym państwem świata. Zwiedzanie rozpoczniemy od Monaco – Ville będącej oficjalnie stolicą tego państwa, gdzie będziemy mogli zobaczyć z zewnątrz Pałac Książęcy – siedzibę rodu Grimaldich oraz Katedrę, w której m.in. pochowana została Księżna Grace. Następnie udamy się do najbardziej ekskluzywnej części MonacoMonte Carlo, znanej m.in. z kasyn i plaż, odwiedzanych przez bogaczy i sławy. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nad Jezioro Garda do Sirmione – ekskluzywnego kurortu położonego w południowej części jeziora Garda, na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Po przekroczeniu bramy miasta czeka na nas gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Spacer po mieście, następnie odpoczynek na plaży. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Bambergu – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Niemczech, położonego na siedmiu wzgórzach, które w 1993 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in.: katedrę Świętych Piotra i Jerzego, XIV wieczny budynek ratusza miejskiego – Altes Rathaus, kościół św. Henryka, XVIII wieczny Pałac Biskupi, dawny klasztor benedyktynów Kloster Michelsberg, Alte Hofhaltung. Czas wolny, dalszy przejazd do Polski.

Dzień 7:

Powrót we wczesnych godzinach porannych.

UWAGA: Kolejność zwiedzania wymienionych w programie miejsc może ulec zmianie.

Termin: 20-26.09.2021

Cena: 1549 zł + 100 €/osobę przy min. 40 osobach pełnopłatnych

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych,
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • Opiekę renomowanego pilota,
 • Transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe bar, video),
 • Ubezpieczenie KL 100 000 PLN i NNW 10 000 PLN (nie obejmuje chorób przewlekłych), prosimy o zabranie karty EKUZ,
 • Opłaty parkingowe i drogowe,
 • Składkę TFG i TFP,
 • VAT-marża.
 • Obowiązkowe bezzwrotne wydatki programowe: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, transfery na miejscu, opłaty przewodnickie i klimatyczne – 100 €/osobę,

Cena nie obejmuje:

 • Ewentualne zestawy słuchawkowe – 25 zł/os./cały wyjazd – do decyzji grupy,
 • Napojów do obiadokolacji,
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – na zapytanie.

Warunki rezerwacji:

Aby dokonać rezerwacji miejsca na wyjazd wymagana jest wpłata w wysokości 800 zł od osoby. Wpłata jest równoznaczna z zobowiązaniem do udziału w wyjeździe i akceptacją warunków uczestnictwa.

Koszty rezygnacji są kalkulowane indywidualnie.

O terminie rezygnacji decyduje data wpłynięcia zgłoszenia na piśmie do biura organizatora.

Istnieje możliwość wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Wyjazdu i Kosztów Skrócenia Uczestnictwa w Imprezie – do 7 dni od daty podpisania umowy. Koszt około 5,5% wartości imprezy.

Ubezpieczenie Kosztów Leczenia zawarte w cenie wycieczki nie obejmuje następstw chorób przewlekłych (choroby zdiagnozowanej i leczonej, będącej pod kontrolą lekarza, mającą długotrwały przebieg) – np. nadciśnienie, choroby układu krążenia, cukrzyca, miażdżyca, alergia, choroby związane z tarczycą, choroby nowotworowe – zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na czas podróży – osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem.

Uwagi:

Z uwagi na pandemię Covid-19, możliwe jest nałożenie przez kraje docelowe i transferowe dodatkowych warunków, które podróżni muszą spełnić przed wjazdem oraz po przyjeździe. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych